Page 1 of 2

Remeha GateWay Script

Posted: Sun Oct 26, 2008 12:26 am
by Rebel
Hallo,
Hier een vraag voor de mensen die een Remeha GateWay in combinatie met een Celcia 20 in HS hebben of iets meer van scripting afweten. Ik zou graag de waardes die beschikbaar zijn volgens het datagram
wat MindBender al heeft reverse-engineered, zie http://www.nerdclub.nl/remeha_gateway/index.html aan een device toekennen in HS.
Wat ik al heb:
In startup.txt

*****Set Com port 1 open for Remeha GateWay*****
Dim e
e=hs.OpenComPort(1,"9600,n,8,1",1,"Remeha_settings.txt","main")
if e<> "" then
hs.writelog "Error opening COM1",e
else
hs.writelog "COM1", "Remeha GateWay setup complete"
end if

In shutdown.txt

'*****Close COM1******
e=hs.CloseComport("1")
ife<>"" then
hs.writelog "Error closing COM1",e
else
hs.writelog "COM1", "Port was closed"
end if

Dit gaat goed, maar met de uitvoering kom ik er niet meer uit.

In Remeha_settings.txt

sub main(data)
dim TRoom_hex
dim TRoom_dec
dim TBoiler_hex
dim TBoiler_dec

'Request Temperatures

hs.SendToComPort 1, "02 00 00 02 50 50 03"
TRoom_hex = hs.StringItem(data,5," ")
' TRoom_dec = CInt("&H" & TRoom_hex)
hs.setdevicestring "V1","Celcia: " & TRoom_hex & " C",true
' hs.WaitSecs 5

'Request Boiler status

hs.SendToComPort 1, "02 00 00 02 51 51 03"
TBoiler_hex = hs.StringItem(data,6," ")
' TRoom_dec = CInt("&H" & TBoiler_hex)
hs.setdevicestring "V2","Boiler: " & TBoiler_hex & " C",true

end sub

De hex naar dec berekening werkt zoiezo al niet omdat dit niet uitgevoerd kan worden in een *.txt opdracht
Ik heb dit nog maar wel laten staan omdat het wel uitgevoerd moet worden.

Remeha GateWay Script

Posted: Sun Oct 26, 2008 6:58 pm
by MindBender
Je datagrammen zien er goed uit. Maar je moet ze niet als leesbare ASCII tekst versturen: In tegenstelling tot dat van de CTX35, is het Remeha protocol geen human readable protocol. Dus in plaats van de tekst string "02 00 00 02 50 50 03", moet je de caracters 2, 0, 0, 2, 50, 50 en 3 sturen. In een grote-mensen programmeertaal ;-) maak je dat datagram zo:
char datagram[7] = {0x02, 0x00, 0x00, 0x02, 0x50, 0x50, 0x03};

En verzend je het zo:
write (fd, &datagram[0], sizeof(datagram));

Heb je ook hier http://www.nerdclub.nl/remeha_gateway/index.html al gekeken?

Remeha GateWay Script

Posted: Sun Oct 26, 2008 10:03 pm
by Rebel
Dankje voor de uitleg, dit had ik niet zo begrepen van je nerdclub pagina.
Maar HS begrijpt dit ook niet, dit geeft een compile error.
Is er iets met de funtie GetComPortData of dwaal ik hier ook mee af?
de characters 2, enz geven wel dezelfde waarde e0 als met de tekst string.

Remeha GateWay Script

Posted: Sun Oct 26, 2008 11:55 pm
by Bwired
Dat zal Homeseer wel pakken maar waarschijnlijk moet je ze in een bepaald format, commando versturen. Dus met "" of & or whatever. Zoek dat mogelijk uit.

Remeha GateWay Script

Posted: Mon Oct 27, 2008 10:54 am
by MindBender
Ik verwacht inderdaad ook niet dat HS scripting mijn C voorbeeldje zal begrijpen. Ik heb sinds de C-64 al geen basic meer geprogrammeerd, maar waarschijnlijk heb je iets als CHR() nodig. Je moet in elk geval een array van 7 bytes aanmaken waarvan de elementen de waarden van het datagram bevatten. Je kunt dan vervolgens deze array als datagram versturen.

Misschien kun je het datagram anders byte voor byte versturen. Dat lijkt me om te beginnen het gemakkelijkste.

Remeha GateWay Script

Posted: Mon Mar 09, 2009 11:50 pm
by Rebel
Na vele uren testen en combineren van voor mij begrijpelijke taal is het me toch niet gelukt om een buikbare code te genereren.
Ik heb zelfs de gateway in storing gekregen zodat de verwarming niet meer werkte, het vroor toen 10 graden.... Na een goeie bonje
met de vrouw heb ik de gateway er maar tussenuitgehaald. Nu lees ik op het forum dat er spontaan verschillende plug-ins gemaakt gaan worden. Is het misschien mogelijk dat er (tegen vergoeding) ook hier iets voor gemaakt kan worden?

Remeha GateWay Script

Posted: Tue Mar 10, 2009 12:53 am
by Digit
Als iemand mij een Remeha-ketel ter beschikking stelt... :-)
Nee hoor, even zonder gein, woensdag krijg ik iemand van Remeha op bezoek, want ik wil zo langzamerhand maar eens werk maken van een nieuw keteltje. Van Remeha dus, met alle toeters en bellen en meer. En ga zeker proberen daar wat voor te maken. En ben inmiddels ook een beetje thuis in Homeseer plugins, dus als het allemaal lukt, dan komt die plugin er ook wel.

Remeha GateWay Script

Posted: Tue Mar 10, 2009 8:28 am
by Rebel
Geweldig! Ik zal mijn vrouw vast gaan voorbereiden dat de gateway weer aangesloten gaat worden. Dit zal ook niet makkelijk zijn.... Maargoed ben er zeer content mee dat er iets moois komen gaat. Alvast bedankt in iedergeval.

Remeha GateWay Script

Posted: Fri Mar 27, 2009 2:12 am
by Digit
Even een status update:
Met een beetje vertraging is het me dan toch gelukt om deze week 2 personen mij te laten adviseren over een nieuwe CV. Vreemde gewaarwording om te merken dat een dorps-installateur (niet negatief bedoeld overigens, integendeel zelfs) <u>wel</u> van het bestaan van een Remeha Gateway wist terwijl een een puur op CV-ketels gericht persoon juist eerst een printje moest worden voorgelegd eer hij begreep wat ik bedoelde.

Mijn dorpsgenoot wist mij ook te vertellen dat ondanks dat ik zgn. convectie-radiatoren heb, deze wel degelijk geschikt zijn voor CV-ketels die geneigd zijn de watertemperatuur zo ver mogelijk naar beneden te moduleren, zoals bv. de Calenta doet. 2 pluspunten dus. Kortom, binnen een aantal weken hangt er hier een nieuwe ketel en ga ik aan de gang met de Gateway.

Remeha GateWay Script

Posted: Sat Mar 28, 2009 11:52 am
by Rebel
Dat is goed nieuws, ik mag mijn gateway er weer tussen zetten als het stookseizoen voorbij is....
Gaat vast goedkomen, ik zal de ontwikkelingen met vreugde volgen.

Groet, Arjo.

Remeha GateWay Script

Posted: Wed Apr 08, 2009 12:08 am
by Digit
Vandaag gaat het gebeuren: een nieuwe Calenta, iSense en Gateway worden geinstalleerd. Of het allemaal meteen gaat werken is nog even afwachten, gezien de nieuwe iSense.

Remeha GateWay Script

Posted: Wed Apr 08, 2009 6:26 am
by Lennart
Robert, veel succes vandaag! Ik ben benieuwd naar de verdere ontwikkelingen... (Over een paar jaar zijn we ook toe aan een nieuwe ketel :-).

Lennart

Remeha GateWay Script

Posted: Wed Apr 08, 2009 10:29 pm
by Digit
Hier wat kiekjes: http://www.hekkers.net/albums/Domotica/ ... index.html
Leuk detail, zie DSC_8245: als de kap eraf gaat, gaan er LED-lampjes branden voor de monteur [:D]

Remeha GateWay Script

Posted: Mon May 11, 2009 8:23 pm
by Rebel
Robert,

Uit nieuwsgierigheid; wil het een beetje lukken met de gateway en de intergratie in je eigen systeem?
....en gaat er nog iets voor HS komen?

Groet,
Arjo

Remeha GateWay Script

Posted: Mon May 11, 2009 8:48 pm
by Digit
Hoi Arjo,

Er gebeurt momenteel weinig op dit gebied.

Er zit toch iets niet helemaal lekker in de gebruikte combinatie, waardoor ik op de thermostaat foutmeldingen krijg wanneer de gateway er tussen zit.
Error 203, wat zou duiden op defecte bedrading. Echt niet :-)

Ik moet eigenlijk een keer een techneut van Remeha erbij hebben, die kan uitzoeken wat er mis gaat. Maar ik geef het nog lang niet op hoor :-)