Page 1 of 1

ALs domotica uit de hand loopt krijg je dit...... (Dutch)

Posted: Mon Oct 05, 2009 9:23 pm
by Francois
"Van 18 september tot 13 oktober zal het bedrijf Logica dagelijks een enkele minuten durende animatie op de 15e t/m de 20e verdieping van de gevel van de Kennedytoren tonen aan de zijde van het busstation . Dit geschiedt binnen het kader van de Lichtjesroute. Er worden 192 tegeltjes (pixels) van 20x20 cm op de gevel geplaatst (16 tegels breed, 12 hoog) die ieder 12 witte LED's bevatten. Iedere LED levert 12 candela. De gehele installatie heeft een gemiddeld stroomverbruik van nog geen 100 Watt, afhankelijk van het gepresenteerde beeld. Het beeld wordt opgebouwd met een PC die het vervolgens via 6 microprocessoren (n per verdieping) zichtbaar maakt op de 192 pixels. Het beeld wordt 33 keer per seconde ververst, waardoor snelle animaties en zelfs streaming video kan worden getoond."

Als ik mij niet vergis zit daar onze wel bekende Heino achter :)

Heb het in levende lijve mogen aanschouwen, ziet er erg cool uit, chapeau! Zie ook http://www.youtube.com/watch?v=MnWmsptjhCo


Francois

ALs domotica uit de hand loopt krijg je dit...... (Dutch)

Posted: Mon Oct 05, 2009 10:52 pm
by Alexander
Ziet er geweldig uit. Alleen andere muziek ;-)

Alexander

ALs domotica uit de hand loopt krijg je dit...... (Dutch)

Posted: Tue Oct 06, 2009 1:18 am
by Bwired
Klopt Heino heeft er mee te maken :-)

<hr noshade size="1"><font size="1">Pieter Knuvers
http://www.bwired.nl <i>Online House in the netherlands. Domotica, Home Automation.</i></font id="size1">

ALs domotica uit de hand loopt krijg je dit...... (Dutch)

Posted: Tue Oct 06, 2009 9:28 am
by Heino Peters
Goed geraden, maar ik heb het zeker niet alleen gedaan: een hele boel collega's hebben er met veel plezier een hoop uren in zitten. Dit jaar hebben we uitgebreid naar 12 verdiepingen: 24 pixels hoog en 16 pixels breed (384 tegeltjes met ieder 12 LEDs maakt 4608 LEDs, we hebben felle 5 mm LEDs gebruikt). Omdat de gemeente Eindhoven in 2018 de WK Voetbal naar Eindhoven wil halen is dat nu het thema geworden. Leuk is ook dat we dit jaar 4 lichtintensiteiten hebben waardoor er nog meer mogelijk is. Hugo Vrijdag (kunstenaar) heeft de regie gehad over de content. Zie ook www.peregrines.nl/lichtjesroute2009 voor actuele beelden.

ALs domotica uit de hand loopt krijg je dit...... (Dutch)

Posted: Tue Oct 06, 2009 10:05 am
by r_255
Heel leuk!
Nu nog wat r,g en b kleur filters en wat meer units en 'full' colour is geboren ;) wel nog even wat meer units anders wordt de resolutie wel erg laag.

Gekke vraag mischien maar hoe hebben jullie dat met de bekabeling aangepakt? Daar alleen al zal aardig wat man uurtjes inzitten.

ALs domotica uit de hand loopt krijg je dit...... (Dutch)

Posted: Tue Oct 06, 2009 2:10 pm
by Heino Peters
Voor wie het nog live wil zien: dat kan nog t/m 11 oktober 2009, iedere avond van 7-11 uur in Eindhoven vanaf het busstation bij het centraal station. Je ziet het het best vanaf het beursgebouw, net 100 meter verderop. Nu zit er nog 1m80 tussen de pixels, maar als er onder jullie een serieuze sponsor is gaan we in 2010 voor full-colour met om de 10 cm een pixel. We kunnen dan niet meer naar buiten kijken, maar hebben dat er graag voor over... Er zit inderdaad een flinke partij kabel in de ruimte tussen de twee glaspartijen. De tegeltjes met de LED's zitten geplakt op de binnenkant van de buitenste ruiten. De kabels tussen de verdiepingen onderling zijn door wat kiertjes in de constructie geprutst.

ALs domotica uit de hand loopt krijg je dit...... (Dutch)

Posted: Mon Oct 12, 2009 11:41 pm
by Alexander